Ilmoittautuminen koulutukseen

Ilmoittautuminen koulutukseen

Kouvolan Ammattiopisto

Valitse alta ne koulutukset, joihin haluat hakea.

Valinta tapahtuu kyseisen koulutuksen edessä olevasta Plus-painikkeesta.

Valitsemasi koulutus siirtyy sivun ylälaidassa sijaitsevaan ostoskoriin.

Lyhytkestoiset koulutukset

ValitseKoulutuksen nimiHakuaikaKoulutuksen ajankohtaMin ryhmäkokoLisätietoja antaaHinta
Valitse EDUKO:n opiskelijat: Työturvallisuuskorttikoulutus, peruskurssi 12.01.2022 - 23.01.2022 27.01.2022 - 8 Jari Niinimäki, puh. 040 489 9454, jari.niinimaki@ksao.fi 0

Tutkinto- ja osatutkintotavoitteinen koulutus

ValitseKoulutuksen nimiToimipisteHakuaikaKoulutuksen alkamispäiväLisätietoja antaaAloituspaikat
Valitse Aloittavan viljelijän koulutus (maatalousalan perustutkinto) Utinkatu 85 01.01.2021 -
Valitse Ammatilliseen koulutukseen valmentava koulutus VALMA Utinkatu 85 03.01.2022 - Lehtori Aliisa Karstinen, 020 615 8839, aliisa.karstinen@ksao.fi Erityisen tuen koordinaattori Mari Kallio, 020 6155804, mari.kallio@ksao.fi Nonstop haku
Valitse Autoalan perustutkinto Taitajantie 2 19.01.2021 - Jari Saikko jari.saikko@taitajantie.fi puh. 040 359 1779 Nonstop haku
Valitse Erityisruokavaliopalvelujen erikoisammattitutkinto 01.01.2021 - Terhi Lindström-Vasko, 020 615 8735, terhi.lindstrom-vasko@ksao.fi Nonstop haku
Valitse Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, kampaajatyön osaamisala Utinkatu 44 16.04.2021 - 03.01.2022 Katja Paavola, puh 020 615 8843, katja.paavola@ksao.fi
Valitse Hoiva-avustaja -koulutus Utinkatu 44 08.12.2021 - 10.02.2022 07.03.2022 Juha Peteri, juha.peteri(at)ksao.fi, puh 020 61 56597 10
Valitse Isännöinnin ammattitutkinto Taitajantie 2 12.01.2022 - Leena Jäppinen, puh. 0400 905 030, leena.jappinen(at)taitajantie.fi Nonstop haku
Valitse Johtamisen ja yritysjohtamisen erikoisammattitutkinto Taitajantie 2 19.01.2022 - Maarit Helkala, puh. 040 4813 904, maarit.helkala@taitajantie.fi Nonstop haku
Valitse Kansainvälinen osaaja -tutkinnon osa Utinkatu 44 19.01.2022 - Tanja Kantanen, tanja.kantanen@ksao.fi, puh. 040 740 7645 nonstop haku
Valitse Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto Taitajantie 2 19.01.2022 - Ossi Heikkilä, ossi.heikkila@taitajantie.fi, p. 0400 768 833 Nonstop haku
Valitse Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, Koneistaja Utinkatu 85 01.01.2021 - Jari Niinimäki, puh 0206151254 Pertti Ahola, puh 0206159146
Valitse Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, Levyseppähitsaaja Utinkatu 85 01.01.2021 - Esa Lallukka, puh. 020 61 56442, esa.lallukka@ksao.fi
Valitse Kuntoutus-, tuki- ja ohjauspalvelujen erikoisammattitutkinto /Työvalmennuksen osaamisala Utinkatu 44 01.01.2021 - Marja-Leena Kähärä, puh. 020 615 9382 tai marja-leena.kahara@ksao.fi Nonstop haku
Valitse Käsityötaidon ohjaaminen - tutkinnon osa Utinkatu 85 18.01.2022 - Hanna Pulkka, puh. 040 488 4041 hanna.pulkka@ksao.fi Nonstop haku
Valitse Liiketoiminnan perustutkinto, merkonomi, maahanmuuttajille suunnattu S2-tuettu koulutus Utinkatu 44 18.06.2021 - 17.01.2022 opettaja Jelena Karhu, jelena.karhu@ksao.fi, puh. 020 615 8851 Nonstop haku
Valitse Logistiikan perustutkinto, kuljetuspalveluiden osaamisala Taitajantie 2 19.01.2022 - Kalle Sarlund, kalle.sarlund@taitajantie.fi, p. 0400 631 212 Nonstop haku
Valitse Logistiikan perustutkinto, varastonhoitaja Utinkatu 44 19.01.2022 - Henri Partanen, puh. 020 615 7802, henri.partanen@ksao.fi Nonst hakuop
Valitse Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto Utinkatu 85 19.01.2022 - 30.04.2022 01.08.2022 Marika Hänninen, marika.hanninen@ksao.fi, puh. 040 358 7576 15
Valitse Lähiesimiestyön ammattitutkinto Utinkatu 44 01.01.2021 - Marja Jordberg-Gilabert, puh. 020 615 5892, marja.jordberg-gilabert@ksao.fi Nonstop haku
Valitse Metsäalan ammattitutkinto, metsätalouden osaamisala 15.07.2021 - Marika Hänninen, puh. 040 358 7576, marika.hanninen@ksao.fi
Valitse Mielenterveys- ja päihdetyön erikoisammattitutkinto 01.01.2021 - Marja-Leena Kivelä-Hanski , puh 020 61 58157 tai marja-leena.kivela-hanski@ksao.fi
Valitse OPPISOPIMUS Avoin hakemus 01.01.2021 - Tommi Neuvonen, puh. 020 61 58124, tommi.neuvonen@ksao.fi
Valitse Palvelumuotoilu - tutkinnon osa (15 osp) 30.11.2021 - 16.01.2022 04.02.2022 Seppo Koponen puh. 02061 57351 tai seppo.koponen@ksao.fi
Valitse Pintakäsittelyalan perustutkinto, maalari Taitajantie 2 19.01.2022 - Aki Raussi, aki.raussi@taitajantie.fi, p. 0400 905 020 Nonstop haku
Valitse Pintakäsittelyalan perustutkinto, maalari Utinkatu 85 13.12.2021 - Riina Talvitie, puh. 020 61 55832, riina.talvitie@ksao.fi 4
Valitse Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto Utinkatu 44 01.01.2021 - Lisätietoja hakutoimistosta Utinkatu 44-48, Kouvola 020 615 7069 hakutoimisto@ksao.fi opo-chat: www.ksao.fi Nonstop haku
Valitse Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan erikoisammattitutkinto Utinkatu 44 01.01.2021 -
Valitse Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, kodinhuoltaja tai toimitilahuoltaja Utinkatu 44 01.01.2021 - Katri Pyöriä, katri.pyoria@ksao.fi, puh. 020 61 55920
Valitse Puuteollisuuden perustutkinto, puuseppä tai teollisuuspuurakentaja 01.01.2021 - Heikki Kokko, puh. 020 615 8885
Valitse Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja Taitajantie 2 19.01.2022 - Aki Raussi, aki.raussi@taitajantie.fi, p. 0400 905 020 Nonstop haku
Valitse Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja Utinkatu 85 01.01.2020 - Juha Hänninen, puh. 020 615 9327 , juha.hanninen@ksao.fi
Valitse Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki tai tarjoilija Utinkatu 44 01.01.2021 - Lisätietoja antaa Tuija Kaitarinne-Kunnari, tuija.kaitarinne-kunnari@ksao.fi, puh. 020 61 55898
Valitse Siirto oppilaitoksen sisällä 01.01.2021 -
Valitse Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto / Tutkinnon osa: Sairaanhoitotyössä toimiminen Utinkatu 44 12.01.2022 - 24.01.2022 31.01.2022 Kaisa-Leea Kurko, puh. 040 740 7908, kaisa.kurko@ksao.fi
Valitse Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, sähköasentaja Taitajantie 2 19.01.2022 - Kyösti Kiukas, kyosti.kiukas@taitajantie.fi, p. 040 824 9669 Nonstop haku
Valitse Talotekniikan ammattitutkinto Utinkatu 85 01.01.2021 -
Valitse Talotekniikan erikoisammattitutkinto Utinkatu 85 01.01.2021 -
Valitse Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja Taitajantie 2 19.01.2022 - Mikko Kuhmonen, 040 668 1688, mikko.kuhmonen@taitajantie.fi Nonstop haku
Valitse Talotekniikan perustutkinto, Putkiasentaja Utinkatu 85 01.01.2021 - kouluttaja Jari Niinimäki, puh. 020 615 1254 tai jari.niinimaki@ksao.fi
Valitse Tekstiili- ja muotialan perustutkinto, muotiassistentti Utinkatu 85 01.07.2021 - Hakutoimisto ja opochat palvelevat: Puhelin: 020 615 7069 Sähköposti: hakutoimisto@ksao.fi
Valitse Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto Taitajantie 2 19.01.2022 - Kalle Sarlund, kalle.sarlund@taitajantie.fi Nonstop haku
Valitse Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, hyvinvointiteknologia-asentaja Utinkatu 85 18.11.2021 - Ilkka Väärälä puh. 020 615 5889
Valitse Tuotannon esimiestyön erikoisammattitutkinto Taitajantie 2 14.01.2022 - Leena Jäppinen, puh. 0400 905 030, leena.jappinen@taitajantie.fi Nonstop haku
Valitse Tuotantotekniikan ammattitutkinto, koneistuksen osaamisala Utinkatu 85 01.01.2021 - Jari Niinimäki, puh 0206151254 Pertti Ahola, puh 0206159146 Nonstop haku
Valitse Turvallisuusvalvojan erikoisammattitutkinto Utinkatu 85 01.01.2021 - Simo Kahelin, puh 020 615 8817, simo.kahelin@ksao.fi
Valitse Yhteydenottopyyntö 01.01.2021 - Lisätietoja koulutuksista: hakutoimisto@ksao.fi, ma-pe klo 9-15 puh. 020 615 7069 Lisätietoja oppisopimuksesta: Tommi Neuvonen, puh. 020 61 58124, tommi.neuvonen@ksao.fi