Ilmoittautuminen koulutukseen

Ilmoittautuminen koulutukseen

Kouvolan Ammattiopisto

Valitse alta ne koulutukset, joihin haluat hakea.

Valinta tapahtuu kyseisen koulutuksen edessä olevasta Plus-painikkeesta.

Valitsemasi koulutus siirtyy sivun ylälaidassa sijaitsevaan ostoskoriin.

Tutkinto- ja osatutkintotavoitteinen koulutus

ValitseKoulutuksen nimiHakuaikaKoulutuksen alkamispäiväLisätietoja antaaAloituspaikat
Valitse Ajoneuvoalan perustutkinto 23.06.2022 - Jari Saikko, jari.saikko@eduko.fi, puh. 040 359 1779 Nonstop haku
Valitse Aloittavan viljelijän koulutus (maatalousalan perustutkinto) 15.05.2022 - Anna-Leena Haukkapää, p. 040 501 7546, anna-leena.haukkapaa@eduko.fi.fi Nonstop haku
Valitse Erityisruokavaliopalvelujen erikoisammattitutkinto 15.05.2022 - Terhi Lindström-Vasko,p. 040 482 2449, terhi.lindstrom-vasko@eduko.fi Nonstop haku
Valitse Hoiva-avustaja, S2 tuettu koulutus maahanmuuttajille 24.05.2022 - 31.07.2022 08.08.2022 Tuija Teitto, tuija.teitto@eduko.fi, puh. 040 648 2299
Valitse Isännöinnin ammattitutkinto 12.01.2022 - Leena Jäppinen, puh. 0400 905 030, leena.jappinen@eduko.fi Nonstop haku
Valitse Johtamisen ja yritysjohtamisen erikoisammattitutkinto 01.06.2022 - Maarit Helkala, puh. 040 4813 904, maarit.helkala@eduko.fi Nonstop haku
Valitse Kansainvälinen osaaja -tutkinnon osa 19.01.2022 - Auli Haapajärvi, p. 0400 540 313, auli.haapajarvi@eduko.fi nonstop haku
Valitse Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto 20.01.2022 - Sari Laiho, sari.laiho@eduko.fi, p. 040 137 9931 25
Valitse Kirjanpito 30 osp 25.02.2022 - 31.08.2022 19.09.2022 Mia Ruotsalainen-Erkkilä, p. 040 489 9339. mia.ruotsalainen-erkkila@eduko.fi
Valitse Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto 19.01.2022 - Ossi Heikkilä, ossi.heikkila@eduko.fi, p. 0400 768 833 Nonstop haku
Valitse Kuntoutus-, tuki- ja ohjauspalvelujen erikoisammattitutkinto /Työvalmennuksen osaamisala 15.05.2022 - Sirke Väkevä, p. 040 672 2888, sirke.vakeva@eduko.fi Nonstop haku
Valitse Liiketoiminnan ammattitutkinto, kansainvälisen liiketoiminnan ja huolinnan osaamisala 25.01.2022 - Marika Kuittinen, p. 040 488 4370, marika.kuittinen@eduko.fi Nonstop haku
Valitse Liiketoiminnan ammattitutkinto, liiketoiminnan palveluiden osaamisala 25.01.2022 - Suvi Aaltonen, p. 040 825 1217, suvi.aaltonen@eduko.fi Nonstop haku
Valitse Liiketoiminnan ammattitutkinto, myynnin ja markkinointiviestinnän osaamisala sekä digimarkkinointi 25.01.2022 - Myynti ja markkinointi Suvi Aaltonen, suvi.aaltonen@eduko.fi, p. 040 825 1217 Digimarkkinointi Reija Ylikauppila, puh. 040 182 6089, reija.ylikauppila@eduko.fi Nonstop haku
Valitse Liiketoiminnan ammattitutkinto, taloushallinnon osaamisala 25.01.2022 - Janne Alho, janne.alho@eduko.fii, p. 040 483 3446 Nonstop haku
Valitse Liiketoiminnan perustutkinto, merkonomi 23.06.2022 - 28.07.2022 01.08.2022 Mari Sutela, 020 615 5500, mari.sutela@eduko.fi 5
Valitse Logistiikan perustutkinto, kuljetuspalveluiden osaamisala 19.01.2022 - Kalle Sarlund, kalle.sarlund@eduko.fi, p. 0400 631 212 Nonstop haku
Valitse Lähiesimiestyön ammattitutkinto 01.01.2021 - Marja Jordberg-Gilabert, p. 040 483 2892, marja.jordberg-gilabert@eduko.fi Nonstop haku
Valitse Lämpöpumppujen asentaminen ja huoltaminen - tutkinnon osa (25 osp) 24.05.2022 - 14.08.2022 25.08.2022 Jari Niinimäki, puh. 040 489 9454, jari.niinimaki@eduko.fi
Valitse Metsäalan ammattitutkinto, metsätalouden osaamisala 15.07.2021 - Marika Hänninen, puh. 040 358 7576, marika.hanninen@duko.fi Nonstop haku
Valitse Mielenterveys- ja päihdetyön erikoisammattitutkinto 01.01.2021 - Marja-Leena Kivelä-Hanski, p. 040 740 7671, marja-leena.kivela-hanski@eduko.fi Nonstop haku
Valitse OPPISOPIMUS Avoin hakemus 15.05.2022 - Tommi Neuvonen, puh. 040 583 7183, tommi.neuvonen@eduko.fi
Valitse Pintakäsittelyalan perustutkinto, maalari 01.06.2022 - Aki Raussi, aki.raussi@eduko.fi, p. 0400 905 020 Riina Talvitie, p. 040 483 2832, riina.talvitie@eduko.fi Nonstop haku
Valitse Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto, toimitilahuoltaja 21.01.2022 - Heli Koski, heli.koski@eduko.fi, p. 040 708 6022 Nonstop haku
Valitse Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan erikoisammattitutkinto 01.01.2022 - 08.08.2022 Nonstop haku
Valitse Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, kiinteistönhoitaja 21.01.2022 - 08.08.2022 Urpo Huuskonen, urpo.huuskonen@eduko.fi, 040 704 6867 Nonstop haku
Valitse Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, toimitilahuoltaja 21.01.2022 - 08.08.2022 Heli Koski, heli.koski@eduko.fi, p. 040 708 6022 Nonstop haku
Valitse Puuteollisuuden perustutkinto, puuseppä tai teollisuuspuurakentaja 15.05.2022 - Heikki Kokko, puh. 040 524 5356, heikki.kokko@eduko.fi Nonstop haku
Valitse Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja 19.01.2022 - Aki Raussi, aki.raussi@eduko.fi, p. 0400 905 020 Nonstop haku
Valitse Ravintola- ja catering-alan perustutkinto 21.01.2022 - Tuija Kaitarinne-Kunnari, tuija.kaitarinne-kunnari@eduko.fi, puh. 040 483 2898 ja Jouni Alén, jouni.alen@eduko.fi, puh. 040 542 6343 Nonstop haku
Valitse Siirto oppilaitoksen sisällä 01.01.2021 -
Valitse Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, sähköasentaja 19.01.2022 - Kyösti Kiukas, kyosti.kiukas@eduko.fi, p. 040 824 9669 Nonstop haku
Valitse Talotekniikan ammattitutkinto 15.05.2022 - Jari Niinimäki, puh. 040 489 9454, jari.niinimaki@eduko.fi Nonstop haku
Valitse Talotekniikan erikoisammattitutkinto 15.05.2022 - Jari Niinimäki, puh. 040 489 9454, jari.niinimaki@eduko.fi Nonstop haku
Valitse Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja 19.01.2022 - Mikko Kuhmonen, 040 668 1688, mikko.kuhmonen@eduko.fi Nonstop haku
Valitse Tekstiili- ja muotialan perustutkinto, muotiassistentti 01.07.2021 - Merja Partanen, p. 040 486 7710, merja.partanen@eduko.fi Nonstop haku
Valitse Terveysalan ammattitutkinto, jalkojenhoitaja 10.03.2022 - 31.08.2022 27.09.2022 Tuulikki Hopponen, tuulikki.hopponen@eduko.fi, p. 040 1587031
Valitse Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, IT-tukihenkilö 19.01.2022 - Kalle Sarlund, kalle.sarlund@eduko.fi Nonstop haku
Valitse Tieto- ja viestintätekniikkan perustutkinto, hyvinvointiteknologia-asentaja 30.05.2022 - 31.07.2022 08.08.2022 Saku Tiainen, saku.tiainen@eduko.fi, puh. 040 483 2937. 12
Valitse Tuotannon esimiestyön erikoisammattitutkinto 01.06.2022 - Leena Jäppinen, puh. 0400 905 030, leena.jappinen@eduko.fi Nonstop haku
Valitse Tuotantotekniikan ammattitutkinto, koneistuksen osaamisala 01.01.2021 - Jari Niinimäki, p. 040 489 9454 Pertti Ahola, p. 040 672 2876 Nonstop haku
Valitse TUVA - Tutkintokoulutukseen valmentava koulutus 20.05.2022 - 15.08.2022 Johannes Lehtinen, p. 040 7407619, johannes.lehtinen@eduko.fi
Valitse Vanhustyön erikoisammattitutkinto 05.05.2022 - Mari Partanen, 040 752 9836, mari.partanen@eduko.fi sekä oppisopimuksesta Tommi Neuvonen, 040 583 7183, tommi.neuvonen@eduko.fi nonstop
Valitse Yhteydenottopyyntö 15.05.2022 - Lisätietoja koulutuksista: hakutoimisto@eduko.fi, ma-pe klo 9-15 puh. 040 179 7109. Lisätietoja oppisopimuksesta: Tommi Neuvonen, puh.040 583 7183, tommi.neuvonen@eduko.fi
Valitse Yrittäjyyden ammattitutkinto 01.06.2022 - Maarit Helkala, puh. 040 4813 904, maarit.helkala@eduko.fi Nonstop haku