Ilmoittautuminen koulutukseen

Ilmoittautuminen koulutukseen

Kouvolan Ammattiopisto

Valitse alta ne koulutukset, joihin haluat hakea.

Valinta tapahtuu kyseisen koulutuksen edessä olevasta Plus-painikkeesta.

Valitsemasi koulutus siirtyy sivun ylälaidassa sijaitsevaan ostoskoriin.

Tutkinto- ja osatutkintotavoitteinen koulutus

ValitseKoulutuksen nimiToimipisteHakuaikaKoulutuksen alkamispäiväLisätietoja antaaAloituspaikat
Valitse Aloittavan viljelijän koulutus (maatalousalan perustutkinto) Utinkatu 85 15.05.2022 - Anna-Leena Haukkapää, p. 040 501 7546, anna-leena.haukkapaa@eduko.fi.fi Nonstop haku
Valitse Erityisruokavaliopalvelujen erikoisammattitutkinto Utinkatu 44 15.05.2022 - Terhi Lindström-Vasko,p. 040 482 2449, terhi.lindstrom-vasko@eduko.fi Nonstop haku
Valitse Isännöinnin ammattitutkinto Taitajantie 2 12.01.2022 - Leena Jäppinen, puh. 0400 905 030, leena.jappinen(at)taitajantie.fi Nonstop haku
Valitse Kirjanpito 30 osp Utinkatu 44 25.02.2022 - 31.08.2022 19.09.2022 Mia Ruotsalainen-Erkkilä, p. 040 489 9339. mia.ruotsalainen-erkkila@eduko.fi
Valitse Kuntoutus-, tuki- ja ohjauspalvelujen erikoisammattitutkinto /Työvalmennuksen osaamisala Utinkatu 44 15.05.2022 - Sirke Väkevä, p. 040 672 2888, sirke.vakeva@eduko.fi Nonstop haku
Valitse Liiketoiminnan ammattitutkinto, kansainvälisen liiketoiminnan ja huolinnan osaamisala 25.01.2022 - Marika Kuittinen, p. 040 488 4370, marika.kuittinen@ksao.fi Nonstop haku
Valitse Liiketoiminnan ammattitutkinto, liiketoiminnan palveluiden osaamisala 25.01.2022 - Suvi Aaltonen, p. 040 825 1217, suvi.aaltonen@taitajantie.fi Nonstop haku
Valitse Liiketoiminnan ammattitutkinto, myynnin ja markkinointiviestinnän osaamisala sekä digimarkkinointi 25.01.2022 - Myynti ja markkinointi Suvi Aaltonen, suvi.aaltonen@taitajantie.fi, p. 040 825 1217 Digimarkkinointi Reija Ylikauppila, puh. 040 182 6089, reija.ylikauppila@ksao.fi Nonstop haku
Valitse Liiketoiminnan ammattitutkinto, taloushallinnon osaamisala 25.01.2022 - Janne Alho, janne.alho@ksao.fii, p. 040 483 3446 Nonstop haku
Valitse Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto 19.01.2022 - 31.05.2022 01.08.2022 Marika Hänninen, marika.hanninen@eduko.fi, p. 040 358 7576
Valitse Lähiesimiestyön ammattitutkinto 01.01.2021 - Marja Jordberg-Gilabert, p. 040 483 2892, marja.jordberg-gilabert@ksao.fi Nonstop haku
Valitse Matkailualan perustutkinto Utinkatu 44 21.02.2022 - 22.05.2022 01.08.2022 Laura Vuokoski, laura.vuokoski@ksao.fi, puh. 10
Valitse Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto, tutkinnon osa Repin-instituutissa 02.05.2022 - 05.06.2022 29.08.2022 Aleksandra Hintsala, puh. 040 595 5893, aleksandra.hintsala@kymenlaakso.fi, Milla Aaltonen, puh.0400 791 781, milla.aaltonen@eduko.fi
Valitse Metsäalan ammattitutkinto, metsätalouden osaamisala Utinkatu 85 15.07.2021 - Marika Hänninen, puh. 040 358 7576, marika.hanninen@ksao.fi Nonstop haku
Valitse Mielenterveys- ja päihdetyön erikoisammattitutkinto Utinkatu 44 01.01.2021 - Marja-Leena Kivelä-Hanski, p. 040 740 7671, marja-leena.kivela-hanski@ksao.fi Nonstop haku
Valitse OPPISOPIMUS Avoin hakemus 15.05.2022 - Tommi Neuvonen, puh. 040 583 7183, tommi.neuvonen@eduko.fi
Valitse Prosessiteollisuuden perustutkinto, prosessinhoitaja Utinkatu 44 11.03.2022 - 22.05.2022 01.08.2022 Heli Kaikkonen, puh. 040 483 2909, heli.kaikkonen@ksao.fi 12
Valitse Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan erikoisammattitutkinto 01.01.2022 - 08.08.2022 Nonstop haku
Valitse Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, kiinteistönhoitaja 21.01.2022 - 08.08.2022 Urpo Huuskonen, urpo.huuskonen@taitajantie.fi, 040 704 6867 Nonstop haku
Valitse Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, toimitilahuoltaja 21.01.2022 - 08.08.2022 Heli Koski, heli.koski@taitajantie.fi, p. 040 708 6022 Nonstop haku
Valitse Puuteollisuuden perustutkinto, puuseppä tai teollisuuspuurakentaja Utinkatu 85 15.05.2022 - Heikki Kokko, puh. 040 524 5356, heikki.kokko@eduko.fi Nonstop haku
Valitse Ravintola- ja catering-alan perustutkinto 21.01.2022 - Tuija Kaitarinne-Kunnari, tuija.kaitarinne-kunnari@ksao.fi, puh. 040 483 2898 ja Jouni Alén, jouni.alen@taitajantie.fi, puh. 040 542 6343 Nonstop haku
Valitse Siirto oppilaitoksen sisällä 01.01.2021 -
Valitse Taideteollisuusalan perustutkinto, käsityön ohjauksen osaamisala Utinkatu 85 22.02.2022 - 31.05.2022 01.08.2022 Hanna Pulkka, puh. 040 488 4041, hanna.pulkka@ksao.fi 10
Valitse Taideteollisuusalan perustutkinto, sisustusalan osaamisala, sisustaja Utinkatu 85 22.02.2022 - 31.05.2022 01.08.2022 Minna Savolainen, puh 040 483 2930, minna.savolainen@ksao.fi 9
Valitse Taideteollisuusalan perustutkinto, tuotteen valmistuksen osaamisala, koru- ja pienesinevalmistus Utinkatu 85 22.02.2022 - 31.05.2022 01.08.2022 Minna Savolainen, puh. 020 615 5930, minna.savolainen@ksao.fi 3
Valitse Talotekniikan ammattitutkinto Utinkatu 85 15.05.2022 - Jari Niinimäki, puh. 040 489 9454, jari.niinimaki@eduko.fi Nonstop haku
Valitse Talotekniikan erikoisammattitutkinto Utinkatu 85 15.05.2022 - Jari Niinimäki, puh. 040 489 9454, jari.niinimaki@eduko.fi Nonstop haku
Valitse Tekstiili- ja muotialan perustutkinto, muotiassistentti Utinkatu 85 01.07.2021 - Merja Partanen, p. 040 486 7710, merja.partanen@ksao.fi Nonstop haku
Valitse Terveysalan ammattitutkinto, jalkojenhoitaja Taitajantie 2 10.03.2022 - 31.08.2022 27.09.2022 Tuulikki Hopponen, tuulikki.hopponen@taitajantie.fi, p. 040 1587031
Valitse TT - Autoalan perustutkinto Taitajantie 2 19.01.2021 - Jari Saikko, jari.saikko@taitajantie.fi puh. 040 359 1779 Nonstop haku
Valitse TT - Johtamisen ja yritysjohtamisen erikoisammattitutkinto Taitajantie 2 19.01.2022 - Maarit Helkala, puh. 040 4813 904, maarit.helkala@taitajantie.fi Nonstop haku
Valitse TT - Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto Taitajantie 2 20.01.2022 - Sari Laiho, sari.laiho@taitajantie.fi, p. 040 137 9931 25
Valitse TT - Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto Taitajantie 2 19.01.2022 - Ossi Heikkilä, ossi.heikkila@taitajantie.fi, p. 0400 768 833 Nonstop haku
Valitse TT - Logistiikan perustutkinto, kuljetuspalveluiden osaamisala Taitajantie 2 19.01.2022 - Kalle Sarlund, kalle.sarlund@taitajantie.fi, p. 0400 631 212 Nonstop haku
Valitse TT - Pintakäsittelyalan perustutkinto, maalari Taitajantie 2 19.01.2022 - Aki Raussi, aki.raussi@taitajantie.fi, p. 0400 905 020 Nonstop haku
Valitse TT - Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto, toimitilahuoltaja 21.01.2022 - Heli Koski, heli.koski@taitajantie.fi, p. 040 708 6022 Nonstop haku
Valitse TT - Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja Taitajantie 2 19.01.2022 - Aki Raussi, aki.raussi@taitajantie.fi, p. 0400 905 020 Nonstop haku
Valitse TT - Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto Taitajantie 2 06.04.2022 - 31.05.2022 01.08.2022 Tuija Teitto, tuija.teitto@taitajantie.fi, p. 040 648 2299 20
Valitse TT - Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, sähköasentaja Taitajantie 2 19.01.2022 - Kyösti Kiukas, kyosti.kiukas@taitajantie.fi, p. 040 824 9669 Nonstop haku
Valitse TT - Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja Taitajantie 2 19.01.2022 - Mikko Kuhmonen, 040 668 1688, mikko.kuhmonen@taitajantie.fi Nonstop haku
Valitse TT - Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto Taitajantie 2 19.01.2022 - Kalle Sarlund, kalle.sarlund@taitajantie.fi Nonstop haku
Valitse TT - Tuotannon esimiestyön erikoisammattitutkinto Taitajantie 2 14.01.2022 - Leena Jäppinen, puh. 0400 905 030, leena.jappinen@taitajantie.fi Nonstop haku
Valitse TT - Yrittäjyyden ammattitutkinto Taitajantie 2 21.01.2022 - Maarit Helkala, puh. 040 4813 904, maarit.helkala@taitajantie.fi Nonstop haku
Valitse TUVA - Tutkintokoulutukseen valmentava koulutus 20.05.2022 - 15.08.2022 Johannes Lehtinen, p. 040 7407619, johannes.lehtinen@eduko.fi
Valitse UK - Kansainvälinen osaaja -tutkinnon osa Utinkatu 44 19.01.2022 - Auli Haapajärvi, p. 0400 540 313, auli.haapajarvi@ksao.fi nonstop haku
Valitse UK - Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, Koneistaja Utinkatu 85 01.01.2021 - Jari Niinimäki, p. 040 489 9454 Pertti Ahola, p. 040 672 2876 Nonstop haku
Valitse UK - Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, Levyseppähitsaaja Utinkatu 85 01.01.2021 - Esa Lallukka, p. 040 483 3442, esa.lallukka@ksao.fi Nonstop haku
Valitse UK - Liiketoiminnan perustutkinto, merkonomi, maahanmuuttajille suunnattu S2-tuettu koulutus Utinkatu 44 18.06.2021 - Jelena Karhu, p. 040 352 9417, jelena.karhu@ksao.fi Nonstop haku
Valitse UK - Pintakäsittelyalan perustutkinto, maalari Utinkatu 85 11.05.2022 - Riina Talvitie, p. 040 483 2832, riina.talvitie@eduko.fi nonstop
Valitse UK - Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja Utinkatu 85 01.01.2020 - Juha Hänninen, puh. 040 489 9327, juha.hanninen@ksao.fi Nonstop haku
Valitse UK - Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto Utinkatu 44 01.09.2021 - 22.05.2022 01.08.2022 Saku Tiainen, puh. 040 483 2937, saku.tiainen@ksao.fi 4
Valitse UK - Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja Utinkatu 85 01.01.2021 - Jari Niinimäki, puh. 040 489 9454, jari.niinimaki@ksao.fi Nonstop haku
Valitse UK - Tuotantotekniikan ammattitutkinto, koneistuksen osaamisala Utinkatu 85 01.01.2021 - Jari Niinimäki, p. 040 489 9454 Pertti Ahola, p. 040 672 2876 Nonstop haku
Valitse Vanhustyön erikoisammattitutkinto Kauppakatu 1-3 05.05.2022 - Mari Partanen, 040 752 9836, mari.partanen@eduko.fi sekä oppisopimuksesta Tommi Neuvonen, 040 583 7183, tommi.neuvonen@eduko.fi nonstop
Valitse Yhteydenottopyyntö 15.05.2022 - Lisätietoja koulutuksista: hakutoimisto@eduko.fi, ma-pe klo 9-15 puh. 040 179 7109. Lisätietoja oppisopimuksesta: Tommi Neuvonen, puh.040 583 7183, tommi.neuvonen@eduko.fi